leftCorner
rightCorner

Fixtures

Junior Shield

  • Fixtures
  • Teams
  • Steel and Sons

  • Fixtures
  • Teams
  • Senior Shield

  • Fixtures
  • Teams
  • Women’s Cup

  • Fixtures
  • Teams


  • Archived

    Junior Shield

    Steel and Sons

    Senior Shield

    Women’s Cup

    Fixtures

    Toals Junior Shield Round 1 - Saturday, October 8, 2022

    Fixtures

    1

    HIGHTOWN ATHLETIC F.C

     1

    V

    BELFAST CELTIC RESERVES

    2

    KILMORE REC SWIFTS

     0

    V

    RANDALSTOWN RAMBLERS

    3

    GRANGE RANGERS FC

     0

    V

    BUSHMILLS UNITED

    4

    BALLYCLARE COMRADES U20 (Win on Pens)

     3

    V

    NEWINGTON FOOTBALL CLUB U-20

    5

    GREENISLAND SECONDS

    V

     4

    ST MARY'S FOOTBALL CLUB

    6

    ORMEAU BAKERY F.C.

    V

     5

    BALNAMORE FC

    7

    COMBER RECREATION 2NDS

     2

    V

    ST PATRICKS YMFC

    8

    CONNOR FC

    V

     2

    CLONARD FC

    9

    BELFAST CELTIC YOUNG MEN

    V

     0

    BALLYNURE OLD BOYS B

    10

    MOSSLEY FC RESERVES (AET)

     4

    V

     2

    DUNDRUM UNITED FOOTBALL CLUB

    11

    BARN UNITED II

    V

     8

    SANDY ROW FC

    12

    ARDS RANGERS II

    V

    1ST BANGOR FC SECONDS

    13

    18TH NEWTOWNABBEY OLD BOYS 2NDS

    V

    ABBEYVIEW FC

    14

    BALLYCASTLE UNITED (AET)

    V

     2

    22ND OLD BOYS

    15

    CARRYDUFF COLTS 1STS

    V

     4

    FORD FC

    16

    GLANVILLE REC (AET)

    V

    WELLINGTON REC II

    17

    PSNI OLYMPIC

     1

    V

    REALTA NA CROMOIGE

    18

    NORTEL FC (Win on Pens)

    V

    BELFAST UNITED FOOTBALL CLUB

    19

    ALBION STAR FOOTBALL CLUB

     0

    V

    DUNAGHY FC

    20

    BEANN MHÁDAGHÁIN FC

    V

     1

    SUFFOLK SWIFTS

    21

    DERRIAGHY CCFC (2ND XI)

    V

     4

    CARNINY AMATEUR & YOUTH FC

    22

    MALONEYS FC

    V

    BOOTLE STREET FC

    23

    DONEGAL CELTIC II

    V

    NORTH DOWN II FC

    24

    ST MALACHYS OB YOUTH

    V

    ST MATTHEWS

    25

    LISBURN RANGERS RESERVES

    V

    RIVERDALE FOOTBALL CLUB

    26

    WOODLANDS FC

    V

    ST OLIVER PLUNKETT FC II

    27

    CUMANN SPOIRT AN PHOBAIL

    13 

    V

    SIXMILE ATHLETIC

    28

    LISBURN DISTILLERY SECONDS

    V

    CARNLOUGH SWIFTS FOOTBALL CLUB

    29

    ANTRIM ROVERS

    V

    NEWINGTON RANGERS

    30

    RATHCOOLE F C.

     3

    V

    CORRYMEELA FC

    31

    SOUTHSIDE RANGERS

    V

    CLONDUFF FC

    32

    AGAPE 

    V

     11

    GREENCASTLE ROVERS

    33

    CULLYBACKEY BLUES

    V

    ABBEY VILLA II

    34

    STEADFAST FC

     0

    V

    CLOUGH RANGERS FC

    35

    IMMACULATA FC 11

     7

    V

     2

    FC UNITED LISBURN

    36

    FINAGHY 2ND ELEVEN

     5

    V

     2

    NORTHEND UNITED YOUTH FC

    37

    ROOFTOP 1STS

    V

     10

    LARNE TECH. OLD BOYS II

    38

    VICTORIA ATHLETIC

    V

     3\

    NEWCASTLE SWIFTS

    39

    WAVENEY SWIFTS FC

     0

    V

    BALLYVEA (Win on Pens)

    40

    BLOOMFIELD FC 2NDS

     3

    V

     1

    RAVENHILL YOUNG MEN FC 2NDS

    41

    DERVOCK FC

    V

    BANGOR YOUNG MEN 1STS

    42

    KIRCUBBIN FC

    V

     5

    LISBURN YOUTH FC

    43

    ALL SAINTS OLD BOYS

    V

    3RD BANGOR OB FC 1ST TEAM

    44

    BALLYNAGROSS FOOTBALL CLUB

    V

     2

    WAVENEY FC

    45

    BANGOR RESERVES

    V

    GROOMSPORT FC

    46

    ORANGEFIELD OB FC 2ND TEAM (Win on Pens)

    V

    STRANMILLIS ROVERS FC

    47

    BRYANSBURN RANGERS II

     1

    V

    RANDALSTOWN FC

    48

    WILLOWBANK FC 2NDS (Win on Pens)

     2

    V

     2

    TULLYCARNET FC 2NDS

    49

    COMBER YOUNG MEN

     1

    V

    TULLYMORESWIFTS FOOTBALL CLUB

    50

    8TH OLD BOYS FC (AET)

     3

    V

    NEWTOWN FOREST FOOTBALL CLUB

    51

    VISION ATHLETIC FC

     1

    V

    EAST BELFAST FOOTBALL CLUB 2NDS

    52

    BALLYCLARE NORTH END FC

     0

    V

     9

    FC MOYLENA

    53

    FC ANTRIM

    V

    DUNMURRY REC FC SECONDS

    54

    ST JAMES SWIFTS STROLLERS

     3

    V

     0

    ALBERT FOUNDRY FOOTBALL CLUB SECOND XI

    55

    WHITEHEAD EAGLES

     4

    V

    CELTIC BHOYS FC DOWNPATRICK

    56

    AQUINAS II

    V

     1

    CASTLE JUNIORS 1 XL

    57

    SAINTFIELD UNITED 2ND XI

    V

    NORTH UNITED FC

    58

    BELFAST PHOENIX FOOTBALL CLUB

    V

    BELVOIR FOOTBALL CLUB

    59

    PORTAFERRY ROVERS 2NDS

     1

    V

    4TH NEWTOWNABBEY RESERVES FC

    60

    ISLANDMAGEE 2NDS

    V

     4

    CASTLEWELLAN TOWN

    61

    NEW SANTOS

    V

    BRAID UNITED FC

     
     
     

    Toals Junior Shield Round 1 BYES - Saturday, October 15, 2022

    Fixtures

    BYES Teams   BYES Teams  
    62 NEWHILL FC 1ST TEAM   95 CRUMLIN UNITED 2NDS  
    63 ARDGLASS FC   96 LASKO ROVERS  
    64 CREGAGH WANDERERS   97 KNOCKBREDA FC U20  
    65 RACEVIEW FOOTBALL CLUB   98 ROSARIO FC SECONDS  
    66 DUNDONALD FC 2S   99 LOWER SHANKILL FC  
    67 BALLYMONEY UNITED RESERVES   100 KILWEE CELTS FC  
    68 NORTH BALLYMENA RANGERS FOOTBALL CLUB   101 BALLYNAFEIGH BREDA STAR FC 1ST X1  
    69 DUNDELA FC RESERVES   102 ROSEMOUNT REC II'S  
    70 HOLYWELL FC   103 AHOGHILL THISTLE FC  
    71 WOODVALE FC 2NDS   104 NEWTOWNARDS RBL FC  
    72 CLOUGHMILLS FC   105 ORMEAU ROAD CELTIC F.C  
    73 PORTAVOGIE RANGERS   106 ST TERESAS  
    74 CLARAWOOD F C   107 LOUGHSIDE FC  
    75 MALACHIANS FC 2NDS   108 WOODSIDE FC  
    76 TAUGHMONAGH YM FC   109 BALLYNAHINCH OLYMPIC FC 2NDS  
    77 DUNLOY RESERVES   110 QUEENS GRADS 1S  
    78 GLEBE RANGERS RESERVES FC   111 LOWER MAZE RESERVES  
    79 DROMARA VILLAGE RESERVES   112 PORTRUSH  
    80 HARRYVILLE HOMERS   113 DRUMANESS MILLS FC RESERVES  
    81 GROVE UNITED FC 2NDS   114 HARLAND AND WOLFF WELDERS U20S  
    82 NI CIVIL SERVICE FC   115 KILLOUGH FC  
    83 COLIN VALLEY 2NDS   116 RED STAR CARRICK FC  
    84 HOLYWOOD FC 2NDS   117 DONAGHADEE FOOTBALL CLUB  
    85 BERLIN SWIFTS   118 SHAMROCK FC FIRSTS  
    86 SHORTS FC RESERVES   119 ROSSGLASS COUNTY  
    87 KELVIN OLD BOYS FC   120 CREWE UNITED RESERVES  
    88 SEVEN TOWERS FC   121 CRUMLIN STAR FC (2ND TEAM)  
    89 WESTLAND YOUNG MEN F.C   122 UUJ FC  
    90 THE DONS FC   123 TOLLYMORE UNITED  
    91 SHANKILL UNITED 2NDS   124 RUBYS ROVERS  
    92 BELFAST ATHLETIC   125 DOWNSHIRE YM 2NDS  
    93 ANTRIM EAGLES FOOTBALL CLUB   126 BALLYSILLAN SWIFTS FC  
    94 NEWTOWNBREDA FC 1ST XI   127 AHOGHILL F.C.  
      128 DUNMURRY YM FC 2NDS  
     
     
     

    Toals Junior Shield Round 2 - Saturday, November 5, 2022

    Fixtures

     

    HOME TEAM

     

     

    AWAY TEAM

    201


    ARDGLASS FC

    V

    DOWNSHIRE YM 2NDS

    202

    DONEGAL CELTIC II

    V

    BALLYCASTLE UNITED

    203


    WESTLAND YOUNG MEN F.C

    V


    CLARAWOOD F C

    204

    HIGHTOWN ATHLETIC F.C

    V

    12 

    TAUGHMONAGH YM FC

    205

    CREWE UNITED RESERVES

    V


    KILLOUGH FC

    206

    ABBEYVIEW FC(Win on Pens)

    V

     3


    HOLYWOOD FC 2NDS

    207

    SOUTHSIDE RANGERS

     12

    V

     1

    CUMANN SPOIRT AN PHOBAIL

    208

    ORMEAU ROAD CELTIC F.C

     1

    V

    4TH NEWTOWNABBEY RESERVES FC

    209

    NI CIVIL SERVICE FC

    V

    KNOCKBREDA FC U20

    210


    Grove Utd FC 2nds 

     0

    V

     1


    CARNINY AMATEUR & YOUTH FC

    211

    ABBEY VILLA II

     2

    V

    BRAID UNITED FC

    212

    TULLYMORESWIFTS FOOTBALL CLUB

     4

    V

     2

    SHANKILL UNITED 2NDS

    213


    NEWTOWNBREDA FC 1ST XI

    V

    LISBURN YOUTH

    214

    VICTORIA ATHLETIC

     3

    V


    DROMARA VILLAGE RESERVES

    215

    RUBYS ROVERS (AET)

    V


    BALLYNAFEIGH BREDA STAR FC 1ST X1

    216

    ST JAMES SWIFTS STROLLERS

    V


    LOUGHSIDE FC

    217

    ST MATTHEWS

    V


    PORTRUSH

    218

    NORTEL FC(AET)

     2

    V

     1

    BALLYSILLAN SWIFTS FC

    219

    HOLYWELL FC

    V

    10 

    HARRYVILLE HOMERS

    220

    ARDS RANGERS II

    V

    RANDALSTOWN RAMBLERS

    221

    RATHCOOLE F C.

    V

    SEVEN TOWERS FC

    222

    MALACHIANS FC 2NDS

     3

    V

     0

    KILWEE CELTS FC

    223

    BELFAST CELTIC YOUNG MEN

    V

    DRUMANESS MILLS FC RESERVES

    224

    WOODVALE FC 2NDS

     4

    V

    CRUMLIN UNITED 2NDS

    225

    SHAMROCK FC FIRSTS

    V

    LOWER SHANKILL FC

    226

    PORTAVOGIE RANGERS

     10

    V

    GLANVILLE REC

    227

    WOODLANDS FC

    V


    COLIN VALLEY 2NDS

    228

    RANDALSTOWN FC

    V

    AHOGHILL THISTLE FC

    229

    BALLYMONEY UNITED RESERVES

     0

    V

     2

    DERVOCK FC

    230

    ROSEMOUNT REC II'S

    V

     2

    ST MARY'S FOOTBALL CLUB

    231

    ANTRIM EAGLES FOOTBALL CLUB(AET)

    V

     4

    BALLYVEA

    232

    FINAGHY 2ND ELEVEN(Win on Pens)

     1

    V

     1

    EAST BELFAST FOOTBALL CLUB 2NDS

    233


    CELTIC BHOYS FC DOWNPATRICK

     2

    V

     4


    CREGAGH WANDERERS

    234

    ROSARIO FC SECONDS

     2

    V

    BEANN MHÁDAGHÁIN FC

    235

    CLOUGH RANGERS FC

    V

     2

    BANGOR RESERVES

    236

    CLOUGHMILLS FC

    V

     1


    BALLYNAHINCH OLYMPIC FC 2NDS

    237

    BALLYCLARE COMRADES U20 

    V

    LASKO ROVERS

    238


    DUNLOY RESERVES

    V

    CLONARD FC

    239

    DUNAGHY FC

     6

    V

    ORANGEFIELD OB FC 2ND TEAM

    240

    DONAGHADEE FOOTBALL CLUB

    V

     7

    MALONEYS FC (AET)

    241

    IMMACULATA FC 11

    V

     1


    DUNDELA FC RESERVES

    242

    COMBER RECREATION 2NDS

    V

     1

    FC ANTRIM

    243

    BALLYNAGROSS FOOTBALL CLUB

    V

    MOSSLEY FC RESERVES

    244

    LOWER MAZE RESERVES

    V

    THE DONS FC

    245

    LARNE TECH. OLD BOYS II

    V

    FC MOYLENA

    246

    CASTLEWELLAN TOWN

     7

    V

    NORTH UNITED FC

    247


    HARLAND AND WOLFF WELDERS U20S

    V

     1


    RACEVIEW FOOTBALL CLUB

    248


    TOLLYMORE UNITED

    V

    BLOOMFIELD FC 2NDS

    249

    BALNAMORE FC

     3

    V

    REALTA NA CROMOIGE

    250

    RIVERDALE FOOTBALL CLUB

     1

    V

    GLEBE RANGERS RESERVES FC

    251

    AQUINAS II

    V

    ALL SAINTS OLD BOYS

    252


    NORTH BALLYMENA RANGERS FOOTBALL CLUB

    V

    BELVOIR FOOTBALL CLUB

    253

    ANTRIM ROVERS

     5

    V

    RED STAR CARRICK FC

    254

    AHOGHILL F.C.

    V

     7

    CRUMLIN STAR FC (2ND TEAM)

    255

    DUNMURRY YM FC 2NDS

    V

    FORD FC

    256

    BELFAST ATHLETIC

     3

    V

     2

    QUEENS GRADS 1S

    257


    WOODSIDE FC

    V

    BUSHMILLS UNITED

    258

    SHORTS FC RESERVES

     0

    V

    KELVIN OLD BOYS FC

    259

    GREENCASTLE ROVERS

     3

    V

     2

    8TH OLD BOYS FC

    260

    UUJ FC(Win on Pens)

    V

     1

    SANDY ROW FC

    261


    NEWTOWNARDS RBL FC

     0

    V

    WILLOWBANK FC 2NDS

    262

    DUNDONALD FC 2S

     3

    V

    LISBURN DISTILLERY SECONDS

    263

    ST TERESAS

    V

     1

    ROSSGLASS COUNTY

    264


    BERLIN SWIFTS

    V

    NEWHILL FC 1ST TEAM

     
     

    Toals Junior Shield Round 3 - Saturday, December 3, 2022

    Fixtures
     
    Draw numbers from Round 2 below:
     

    301

    56

     

    V

     

    12

    302

    NORTH BALLYMENA RANGERS FOOTBALL CLUB

     

    V

     

    AHOGHILL THISTLE FC

    303

    LASKO ROVERS

     

    V

     

    BLOOMFIELD FC 2NDS

    304

    FC MOYLENA

     

    V

     

    UUJ FC

    305

                    KELVIN OLD BOYS FC

     

    V

     

    AQUINAS II

    306

    BUSHMILLS UNITED

     

    V

     

    BALLYCASTLE UNITED

    307

    DUNDONALD FC 2S

     

    V

     

    CLOUGH RANGERS FC

    308

    DERVOCK FC

     

    V

     

    NEWHILL FC 1ST TEAM

    309

    BALLYNAGROSS FOOTBALL CLUB

     

    V

     

    CASTLEWELLAN TOWN

    310

    LOWER MAZE RESERVES

     

    V

     

    SOUTHSIDE RANGERS

    311

    RUBYS ROVERS

     

    V

     

    FINAGHY 2ND ELEVEN

    312

    RATHCOOLE F C

     

    V

     

    PORTRUSH

    313

    CRUMLIN STAR FC (2ND TEAM)

     

    V

     

    BRAID UNITED FC

    314

    WESTLAND YOUNG MEN F.C

     

    V

     

    DUNAGHY FC

    315

    KILLOUGH FC

     

    V

     

    BELFAST CELTIC YOUNG MEN

    316

    HARRYVILLE HOMERS

     

    V

     

    TAUGHMONAGH YM FC

    317

    DROMARA VILLAGE RESERVES

     

    V

     

    WOODVALE FC 2NDS

    318

    WILLOWBANK FC 2NDS

     

    V

     

    CARNINY AMATEUR & YOUTH FC

    319

    DUNLOY RESERVES

     

    V

     

    IMMACULATA FC 11

    320

    ANTRIM ROVERS

     

    V

     

    RANDALSTOWN RAMBLERS

    321

    CREGAGH WANDERERS

     

    V

     

    MALACHIANS FC 2NDS

    322

    GLEBE RANGERS RESERVES FC

     

    V

     

    MALONEYS FC

    323

    BALNAMORE FC

     

    V

     

    SHAMROCK FC FIRSTS

    324

                    BALLYVEA

     

    V

     

    NI CIVIL SERVICE FC

    325

    ST MARY'S FOOTBALL CLUB

     

    V

     

    PORTAVOGIE RANGERS

    326

    ARDGLASS FC

     

    V

     

    FORD FC

    327

    GREENCASTLE ROVERS

     

    V

     


    4TH NEWTOWNABBEY RESERVES FC

    328

    ST JAMES SWIFTS STROLLERS

     

    V

     

    NEWTOWNBREDA FC 1ST XI

    329

    NORTEL FC

     

    V

     

    ABBEYVIEW FC

    330

    BEANN MHADAGHAIN FC

     

    V

     

    HARLAND AND WOLFF WELDERS U20S

    331

    WOODLANDS FC

     

    V

     

    CLOUGHMILLS FC

    332

    ST TERESAS

     

    V

     

    FC ANTRIM

     
     

    Toals Junior Shield Round 4 - Saturday, January 14, 2023

    Fixtures

    Draw numbers from Round 3 below:
     
     

    401

    6

     

    V

     

    14

    402

    26

     

    V

     

    32

    403

    1

     

    V

     

    2

    404

    21

     

    V

     

    8

    405

    24

     

    V

     

    23

    406

    10

     

    V

     

    4

    407

    25

     

    V

     

    5

    408

    27

     

    V

     

    29

    409

    15

     

    V

     

    31

    410

    17

     

    V

     

    16

    411

    19

     

    V

     

    28

    412

    13

     

    V

     

    20

    413

    3

     

    V

     

    30

    414

    22

     

    V

     

    7

    415

    11

     

    V

     

    18

    416

    12

     

    V

     

    9

     
     

    Toals Junior Shield Round 5 - Saturday, February 11, 2023

    Fixtures

     
     

    Toals Junior Shield Semi-Final #1 - Wednesday, March 22, 2023

    Fixtures

     
     

    Toals Junior Shield Semi-Final #2 - Thursday, March 23, 2023

    Fixtures

     
     

    Toals Junior Shield Final - Wednesday, April 19, 2023

    Fixtures

     
     

    SPONSORS

    County Antrim FA in Association with

    Toals
    County Antrim and District Football Association
    County Antrim and District Football Association